Erzincan Büyükbaş Hayvanlar Satılık Eşek

Satılık Erzincan'da Eşek Sütü

1/5

Türkan Eğriboyun

120 TL

Erzincan / Merkez / Merkez Köyler

İlan No:

33880672496

İlan Tarihi:

01 Mart 2021

Kategori:

Büyükbaş Hayvanlar

Türü:

Eşek

Kimden:

Sahibinden

Favorilere ekle

Paylaş:

Açıklama

Açıklama

Eşek Sütü Astıma İyi Gelir mi?

Astım hastalığının sebebi olan iltihaplanma solunum yollarını daraltarak, hırıltılı bir nefese, öksürüğe ve şiddetli nefes daralmasına sebep olmaktadır. Belirttiğimiz astım semptomları hastalara nöbetler halinde gelmektedir ve buna astım krizi adı verilir. Bu krizlerin yaşanmaması, hastalığın kontrol altında tutulmasına bağlıdır. Hastalığı kontrol altında tutmak için kişiler günlük hayatlarında çevresel etkenlere karşı son derece duyarlı davranmak durumundadır. Semptomların nüksetmemesini ve daha rahat bir yaşantı dileyen hastalar doğal yollardan çözüm arayışlarına girdiğinde, antik çağlardan beri süregelen bir çözüm olan eşek sütü ile karşılaşmaktadır. Eşek sütünün, içeriğindeki bileşenler sayesinde astım hastalığını kontrol altında tuttuğu sadece halk arasında yayılan bir söylenti değil tıbbi makalelere konu olmuş çıkarımlardır. Eşek sütünün çok güçlü; antienflamatuar (iltihaplanma karşıtı), antimikrobiyel (virüs karşıtı), antioksidan (serbest radikal karşıtı) ve antitoksik (zehirlenme karşıtı) etkileri olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca içeriğindeki zengin immunoglobulünler sayesinde çok etkili bir bağışıklık sistemi güçlendiricisidir.

Eşek sütünde yüksek oranda Omega-3 bulunur. Bebeklerin beslenmesindeki Omega-3 desteği çocukların astım hastalığına yakalanma riskini nerdeyse sıfıra indirmektedir. Bebekler üç aylık olduktan sonra eşek sütü ile beslenebilir.

Eşek sütünün astıma faydaları öncelikle antienflamatuar etki göstermesinden ve bronşları temizleyerek nefes darlığını çözmesinden ileri gelmektedir. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve damar sertliğini çözmesi ile kişilerin rahatça nefes alabilmesini sağlamaktadır.

Pek çok astım hastasının ab-ı hayat olarak nitelendirdiği eşek sütü ilk duyulduğunda kulağa garip gelse de içimi inek sütünden çok daha rahattır. Çok daha az yağ içerir, kilo alınmasına sebep olmaz ve hazmı çok daha kolay olur. Eşek sütünün kokusu daha hafiftir. Protein, kalsiyum ve şeker bakımından anne sütü kadar zengindir.

Eşek sütü de anne sütü gibi, kaynatılmadan pastörize edilmeden, sağımdan sonra 72 saat içerisinde çiğ olarak tüketilmelidir.

Eşek Sütü kemik erimesine çare olur mu?

EŞEK SÜTÜNÜN OSTEOPOROZ TEDAVİSİNDE KULLANILMASI

Osteoporoz (kemik erimesi) denildiği zaman ilk akla gelen besin desteği kalsiyumdur. Vücudumuzdaki kalsiyum miktarının %98’i kemiklerdedir. Kemiklerimizin yoğunluğu, hayatımız boyunca doğru miktarlarda, doğru şekilde aldığımız kalsiyumla doğru orantılıdır. Hastalığımız süresince de kalsiyumu doğal yollardan en verimli şekilde nasıl alabiliriz sorusunun cevabı: Eşek Sütüdür. İnek sütünden farklı olarak eşek sütünün osteoporoza faydaları nelerdir?

Öncelikli sebebi marketlerden alacağımız pastörize inek sütünün, yani işlem görmüş proteinlerin antibiyotik ve hormon takviyeleriyle birlikte alınması vücudumuzdaki asit yükünü arttırmaktadır. Fazla asit yükünü böbreklerimiz aracılığıyla atmak yine kalsiyum kaybına sebep olmaktadır.

İkinci önemli sebebi, pastörize olmayan inek sütüne ulaşabiliyorsak dahi; süt içerisindeki kalsiyumun bağırsaklarda emilmesi için sütün içeriğindeki kalsiyum-fosfor oranının 2/1 olması gerekmektedir. Bu oranı sadece anne sütünde ve eşek sütünde bulabiliyoruz. İnek sütünde oran 1/1’dir. İnek sütünden yeterli kalsiyumu alabilmek için vücudumuzu çok daha fazla zorlamamız gerekecektir. Ayrıca inek sütündeki yağ oranı da daha fazla olduğundan hem kilo problemine, hem hazımsızlık ve şişkinlik gibi şikayetlere sebep olacaktır.

Az ama öz eşek sütünün osteoporoza faydaları, litrelerce tüketilecek inek sütünden daha fazla olacaktır. Yanı sıra içeriğindeki yüksek ummunoglobulünler sayesinde bağışıklık sisteminiz kat be kat artacaktır. Damarlarınız genişleyerek kan dolaşımınız hızlanacak ve osteoporoz sürecinde daha fazla fiziksel aktivite için vücudunuzu hazırlamış olacaksınız.

Özellikler

Yakıt Tüketimi (Şehir içi/Şehir dışı)

4,2 lt / 3,6 lt

Azami Sürat

190km / saat

Maksimum Güç

110 hp (81 kw)/4.000 rpm

Şehir içi (100km'de)

4,2 lt

Yakıt Tüketimi (Şehir içi/Şehir dışı)

4,2 lt / 3,6 lt

Azami Sürat

190km / saat

Maksimum Güç

110 hp (81 kw)/4.000 rpm

Şehir içi (100km'de)

4,2 lt

Yakıt Tüketimi (Şehir içi/Şehir dışı)

4,2 lt / 3,6 lt

Azami Sürat

190km / saat

Maksimum Güç

110 hp (81 kw)/4.000 rpm

Şehir içi (100km'de)

4,2 lt

Yakıt Tüketimi (Şehir içi/Şehir dışı)

4,2 lt / 3,6 lt

Azami Sürat

190km / saat

Maksimum Güç

110 hp (81 kw)/4.000 rpm

Şehir içi (100km'de)

4,2 lt

Türkan Eğriboyun

Benzer İlanlar

Mobil uygulamalarımız için;

Sosyal medya hesaplarımız için