Bingöl Büyükbaş Hayvanlar Satılık Eşek

Satılık Bingöl'de Eşek Sütü

1/5

Türkan Eğriboyun

120 TL

Bingöl / Merkez / Merkez Köyler

İlan No:

76165956994

İlan Tarihi:

17 Şubat 2021

Kategori:

Büyükbaş Hayvanlar

Türü:

Eşek

Kimden:

Sahibinden

Favorilere ekle

Paylaş:

Açıklama

Açıklama

Eşek Sütü'nün KANSER'e Faydaları Nelerdir?

UÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Hücre Kültürü ve Genetik Toksikoloji Laboratuvarı Yöneticisi Prof. Dr. Tolga Çavaş, Işıklar Askeri Hava Lisesinden Hava Öğretmen Üsteğmen Çetin Akca'nın yaklaşık 1,5 yıl önce yüksek lisans eğitimi sırasında kendilerine gelerek, toplum arasında eşek sütünün kansere karşı iyi geldiği yönündeki bilgileri aktardığını ve bu konuda çalışma yapmak istediğini ilettiğini söyledi.

Bunun üzerine Akca'nın yanı sıra laboratuvarda görevli Prof. Dr. Nilüfer Çinkılıç, Dr. Özgür Vatan, Dr. Dilek Yılmaz ve yüksek lisans öğrencisi Huzeyfe Huriyet ile çalışma başlattıklarını belirten Çavaş, "İyi bir planlama yaparak ilk etapta eşek sütünün kanser tedavisinde faydalı olup olmadığını hücreler üzerinde denedik. Güzel sonuçlar aldık. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Kleopatra zamanından beri faydaları bilinen eşek sütünün kolon kanseri gibi birçok kanser ve hastalık türünün tedavi sürecinde oldukça hızlandırıcı etkisi olduğu belirtildi.

Anne sütüne en yakın süt olduğu bilimsel olarak kanıtlanan eşek sütü alerjik, sindirim, kalp ve damar sistemi hastalıklarına iyi geldiği belirtiliyor.

Eşek sütünün astım ve bronşit hastalığının tedavisinde çok faydalı olduğu ayrıca kolon kanserinin tedavi sürecinde tedaviyi hızlandırıcı etkisi olduğu belirtiliyor. Sütün sedef ve siroza gibi hastalıklarının tedavi sürecinde de olumlu etkisi olduğu ifade ediliyor.

Eşek Sütü Astıma İyi Gelir mi?

Astım hastalığının sebebi olan iltihaplanma solunum yollarını daraltarak, hırıltılı bir nefese, öksürüğe ve şiddetli nefes daralmasına sebep olmaktadır. Belirttiğimiz astım semptomları hastalara nöbetler halinde gelmektedir ve buna astım krizi adı verilir. Bu krizlerin yaşanmaması, hastalığın kontrol altında tutulmasına bağlıdır. Hastalığı kontrol altında tutmak için kişiler günlük hayatlarında çevresel etkenlere karşı son derece duyarlı davranmak durumundadır. Semptomların nüksetmemesini ve daha rahat bir yaşantı dileyen hastalar doğal yollardan çözüm arayışlarına girdiğinde, antik çağlardan beri süregelen bir çözüm olan eşek sütü ile karşılaşmaktadır. Eşek sütünün, içeriğindeki bileşenler sayesinde astım hastalığını kontrol altında tuttuğu sadece halk arasında yayılan bir söylenti değil tıbbi makalelere konu olmuş çıkarımlardır. Eşek sütünün çok güçlü; antienflamatuar (iltihaplanma karşıtı), antimikrobiyel (virüs karşıtı), antioksidan (serbest radikal karşıtı) ve antitoksik (zehirlenme karşıtı) etkileri olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca içeriğindeki zengin immunoglobulünler sayesinde çok etkili bir bağışıklık sistemi güçlendiricisidir.

Eşek sütünde yüksek oranda Omega-3 bulunur. Bebeklerin beslenmesindeki Omega-3 desteği çocukların astım hastalığına yakalanma riskini nerdeyse sıfıra indirmektedir. Bebekler üç aylık olduktan sonra eşek sütü ile beslenebilir.

Eşek sütünün astıma faydaları öncelikle antienflamatuar etki göstermesinden ve bronşları temizleyerek nefes darlığını çözmesinden ileri gelmektedir. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve damar sertliğini çözmesi ile kişilerin rahatça nefes alabilmesini sağlamaktadır.

Pek çok astım hastasının ab-ı hayat olarak nitelendirdiği eşek sütü ilk duyulduğunda kulağa garip gelse de içimi inek sütünden çok daha rahattır. Çok daha az yağ içerir, kilo alınmasına sebep olmaz ve hazmı çok daha kolay olur. Eşek sütünün kokusu daha hafiftir. Protein, kalsiyum ve şeker bakımından anne sütü kadar zengindir.

Eşek sütü de anne sütü gibi, kaynatılmadan pastörize edilmeden, sağımdan sonra 72 saat içerisinde çiğ olarak tüketilmelidir.

eşek sütü sabunu
eşek sütü sabunu faydaları
eşek sütü fiyatı
eşek sütü sabunu kullananlar
eşek sütü kremi
eşek sütü faydaları
eşek sütü adı
eşek sütü astıma iyi gelir mi
eşek sütü anne sütüne yakın mı
eşek sütü bronşit

 

Özellikler

Yakıt Tüketimi (Şehir içi/Şehir dışı)

4,2 lt / 3,6 lt

Azami Sürat

190km / saat

Maksimum Güç

110 hp (81 kw)/4.000 rpm

Şehir içi (100km'de)

4,2 lt

Yakıt Tüketimi (Şehir içi/Şehir dışı)

4,2 lt / 3,6 lt

Azami Sürat

190km / saat

Maksimum Güç

110 hp (81 kw)/4.000 rpm

Şehir içi (100km'de)

4,2 lt

Yakıt Tüketimi (Şehir içi/Şehir dışı)

4,2 lt / 3,6 lt

Azami Sürat

190km / saat

Maksimum Güç

110 hp (81 kw)/4.000 rpm

Şehir içi (100km'de)

4,2 lt

Yakıt Tüketimi (Şehir içi/Şehir dışı)

4,2 lt / 3,6 lt

Azami Sürat

190km / saat

Maksimum Güç

110 hp (81 kw)/4.000 rpm

Şehir içi (100km'de)

4,2 lt

Türkan Eğriboyun

Benzer İlanlar

Mobil uygulamalarımız için;

Sosyal medya hesaplarımız için