Bayburt Büyükbaş Hayvanlar Satılık Eşek

Satılık Bayburt'da Eşek Sütü

1/5

Türkan Eğriboyun

120 TL

Bayburt / Merkez / Merkez Köyler

İlan No:

85440738755

İlan Tarihi:

01 Mart 2021

Kategori:

Büyükbaş Hayvanlar

Türü:

Eşek

Kimden:

Sahibinden

Favorilere ekle

Paylaş:

Açıklama

Açıklama

Eşek Sütü kemik erimesine çare olur mu?

EŞEK SÜTÜNÜN OSTEOPOROZ TEDAVİSİNDE KULLANILMASI

Osteoporoz (kemik erimesi) denildiği zaman ilk akla gelen besin desteği kalsiyumdur. Vücudumuzdaki kalsiyum miktarının %98’i kemiklerdedir. Kemiklerimizin yoğunluğu, hayatımız boyunca doğru miktarlarda, doğru şekilde aldığımız kalsiyumla doğru orantılıdır. Hastalığımız süresince de kalsiyumu doğal yollardan en verimli şekilde nasıl alabiliriz sorusunun cevabı: Eşek Sütüdür. İnek sütünden farklı olarak eşek sütünün osteoporoza faydaları nelerdir?

Öncelikli sebebi marketlerden alacağımız pastörize inek sütünün, yani işlem görmüş proteinlerin antibiyotik ve hormon takviyeleriyle birlikte alınması vücudumuzdaki asit yükünü arttırmaktadır. Fazla asit yükünü böbreklerimiz aracılığıyla atmak yine kalsiyum kaybına sebep olmaktadır.

İkinci önemli sebebi, pastörize olmayan inek sütüne ulaşabiliyorsak dahi; süt içerisindeki kalsiyumun bağırsaklarda emilmesi için sütün içeriğindeki kalsiyum-fosfor oranının 2/1 olması gerekmektedir. Bu oranı sadece anne sütünde ve eşek sütünde bulabiliyoruz. İnek sütünde oran 1/1’dir. İnek sütünden yeterli kalsiyumu alabilmek için vücudumuzu çok daha fazla zorlamamız gerekecektir. Ayrıca inek sütündeki yağ oranı da daha fazla olduğundan hem kilo problemine, hem hazımsızlık ve şişkinlik gibi şikayetlere sebep olacaktır.

Az ama öz eşek sütünün osteoporoza faydaları, litrelerce tüketilecek inek sütünden daha fazla olacaktır. Yanı sıra içeriğindeki yüksek ummunoglobulünler sayesinde bağışıklık sisteminiz kat be kat artacaktır. Damarlarınız genişleyerek kan dolaşımınız hızlanacak ve osteoporoz sürecinde daha fazla fiziksel aktivite için vücudunuzu hazırlamış olacaksınız.

EŞEK SÜTÜNÜN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMESİ

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde en etkili bileşenler; A, B, C, E vitaminleri ile, demir, çinko ve selenyumdur. Eşek sütünün içeriğinde bulunur;

Yüksek miktarlarda A, B1, B12, C ve E vitamini bulunmaktadır. Eşek sütündeki C vitamini inek sütüne göre 60 kat daha fazladır.

Eşek sütünde, dışarıdan gelecek yabancı zararlılarla mücadele eden immunoglobulünlerden yüksek miktarda bulunmaktadır.

Eşek sütünde bulunan Lizozim enzimi çok güçlü bir bakteri öldürücüdür. Eşek sütünün antibakteriyel özelliği bu enzimden kaynaklanmaktadır.

Eşek sütünde yüksek miktarda Omega-3 bulunur. Omega-3, Kalp ve damar sağlığı açısından çok önemlidir, Damar sertliğini giderici etkisi bulunmaktadır. Kötü kolesterolü düşürüken iyi kolesterolü yükseltir. Ayrıca Omega-3’ün beyin gelişimini destekleyeci etkisi de bulunmaktadır. Omega-3’ü vücudumuz üretemediği için besin yoluyla almamız gerekmektedir. Özellikle hamile bayanların alması tavsiye eilmektedir.

Eşek sütündeki kalsiyumun emilim oranı diğer tüm sütlerden daha fazladır. Bu yönüyle kemik erimesi hastalarına eşek sütü tavsiye edilmektedir.

Eşek sütünün probiyotik özelliği bulunmaktadır. Bağırsak florasını düzenleyerek zararlı mikro organizmaların çoğalmasını engeller. Ayrıca babız ve ishal durumlarında eşek sütü içilmesi fayda sağlayacaktır.

Nezle, grip gibi virüs kaynaklı hastalıklara kolay yakalanıyorsanız, ailenizde kanser vakaları varsa bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için eşek sütünü düzenli olarak içmenizi tavsiye ederiz. Sadece bağışıklık sisteminizi güçlendirmekle kalmayacak, kolesterolünüzü de dengeleyecek, kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskinizi azaltacaktır. Bu mucizevi şifa kaynağının içeriğinde çok az yağ bulunduğu için kilo problemi de yaşamamış olacaksınız. Her gün sabah akşam içeceğiniz az miktarda eşek sütü sağlıklı bir yaşamın anahtarı olacaktır.

eşek sütü sabunu faydaları
eşek sütü faydaları
eşek sütü fiyatı
eşek sütü ne kadar
esek sütü

Özellikler

Yakıt Tüketimi (Şehir içi/Şehir dışı)

4,2 lt / 3,6 lt

Azami Sürat

190km / saat

Maksimum Güç

110 hp (81 kw)/4.000 rpm

Şehir içi (100km'de)

4,2 lt

Yakıt Tüketimi (Şehir içi/Şehir dışı)

4,2 lt / 3,6 lt

Azami Sürat

190km / saat

Maksimum Güç

110 hp (81 kw)/4.000 rpm

Şehir içi (100km'de)

4,2 lt

Yakıt Tüketimi (Şehir içi/Şehir dışı)

4,2 lt / 3,6 lt

Azami Sürat

190km / saat

Maksimum Güç

110 hp (81 kw)/4.000 rpm

Şehir içi (100km'de)

4,2 lt

Yakıt Tüketimi (Şehir içi/Şehir dışı)

4,2 lt / 3,6 lt

Azami Sürat

190km / saat

Maksimum Güç

110 hp (81 kw)/4.000 rpm

Şehir içi (100km'de)

4,2 lt

Türkan Eğriboyun

Benzer İlanlar

Mobil uygulamalarımız için;

Sosyal medya hesaplarımız için